شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور مدل

شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور از قطعات و سنسورهای متعددی ساخته شده. کارکرد صحیح پکیج ایران رادیاتور وابسته به قطعات پکیج و سنسورهای آن است. شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور یکی از اصلی ترین قطعات به کار رفته در پکیج می‌باشد که در صورت خراب شدن کار کرد پکیج ایران رادیاتور با مشکل مواجه خواهد شد. برای جلوگیری از بروز مشکلات پکیج ایران رادیاتور این مطلب را تا انتها بخوانید.

شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور مدل

کاربرد شیرپرکن در پکیج چیست؟

شیرپرکن قطعه ای در پکیج است که در مسیر ورودی پکیج قرار می گیرد. شیرپرکن پکیج ایران رادیاتور وظیفه آبگیری در هنگام راه اندازی و تنظیم فشار پکیج را برعهده دارد. عملکرد صحیح شیرپرکن بسیار حائز اهمیت است. میزان فشار در رادیاتورها در حالت استاندارد بین 1 تا یک و نیم بار می باشد، در غیر این صورت احتمال سوختن پمپ وجود دارد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تاچی در کرج

محل قرارگیری شیرپرکن ایران رادیاتور

از آنجایی که عملکرد شیر پرکن پکیج اهمیت بالایی دارد باید دسترسی به آن نیز راحت باشد. در اکثر پکیج های ایران رادیاتور شیر پر کن در زیر قرار دارد و معمولا به رنگ مشکی یا آبی می باشد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در حصارک

تفاوت شیرپرکن اتومات و شیر پرکن دستی

در پکیج هایی که شیرپرکن دستی دارند، کاربر جهت تنظیم فشار بار باید آبگیری به صورت دستی انجام شود. اما در پکیج‌هایی که مجهز به شیرپرکن اتوماتیک هستند نیازی به دخالت کاربر نیست. پکیج مجهز به شیر پرکن اتوماتیک در صورت کمبود فشار یا فشار اضافی به صورت خودکار تنظیم می گردد. با استفاده خدمات پس از فروش پکیج نمایندگی ایران رادیاتور در بلوار دانش آموز تمامی مشکلات پکیج خود را برطرف کنید.

تفاوت شیرپرکن اتومات و شیر پرکن دستی ایران رادیاتور

شیر پرکن دستی خوب است یا اتومات

در پکیج هایی که دارای شیرپرکن اتومات هستند تشخیص نشتی کار ساده ای نیست. به صورت کلی توصیه می شود از پکیج هایی با شیر پرکن دستی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج ایساتیس

اجزای شیر پرکن دستی پکیج ایران رادیاتور

شیر پرکن در پکیج ایران رادیاتور از قطعاتی مانند واشر، دسته، اجزای متحرک و ثابت می باشد. سالم بودن تمامی قطعات شیرپرکن برای به درستی کارکردن آن بسیار اهمیت دارد. درصورتی که شیرپرکن با مشکل مواجه شود، کارکرد پکیج نیز دچار اختلال می گردد.

نحوه تنظیم فشار پکیج با استفاده از شیرپرکن

برای تنظیم کردن فشار بار در پکیج شیرپرکن با چرخاندن دسته در جهت خلاف عقربه های ساعت باز و در جهت عقربه های ساعت بسته می شود. با باز و بسته کردن شیر پرکن فشار بار پکیج را بین یک تا یک و نیم تنظیم نمایید.

بیشتر بخوانید: شیرپرکن پکیج بوتان

چگونه فشار بار پکیج را کم کنیم؟

به طور معمول فشار بار پکیج بین 1 الی 2 طبیعی است. در صورتی که بار پکیج ایران رادیاتور بیشتر از 2 شد بهتر است آن را کم کنید. برای کم کردن بار در پکیج ایران رادیاتور ابتدا شیرپرکن پکیج را ببندید، سپس برای تخلیه بار اضافی شیر تخلیه را باز کنید.

چگونه فشار بار پکیج ایران رادیاتور را کم کنیم؟

علائم خرابی شیرپرکن پکیج

خرابی در شیر پرکن پکیج به 2 صورت کلی رخ می دهد:
فشار بار بیشتر از 2

فشار بار کمتر از 1

چگونه شیرپرکن پکیج را تست کنیم؟

برای آنکه مطمئن شوید که شیرپرکن سالم یا معیوب است ابتدا از بسته بودن ان اطیمنان حاصل نمایید. در صورتی که شیر پر کن بسته است اما بار پکیج بالا می‌رود احتمالا شیرپر کن دچار خرابی شده است. اگر شیر پرکن بسته است اما پکیج دچار افت فشار می شود احتمالا شیر پر کن یا قسمتی از پکیج دچار نشتی شده است.

بیشتر بخوانید: شیرپرکن پکیج تاچی

چگونه شیرپرکن پکیج ایران رادیاتور را تعویض کنیم؟

اگر شیر پرکن پکیج شما با مشکل مواجه شده بهتر است هرچه سریعتر به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. در صورتی برای تعویض یا تعمیر شیر پر کن تخصص لازم را ندارید بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا از آسیب به سایر قطعات جلوگیری شود.

چگونه شیر پرکن پکیج را تعمیر کنیم؟

اگر شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور تنها دچار رسوب گرفتگی شده و در اجزای آن خوردگی دیده نمی شود می توان از آن استفاده مجدد کرد. در صورتی که شیر پرکن دچار خوردگی شده بهتر است با خرید شیر پرکن نو و اصلی ایران رادیاتور آن را تعویض نمایید.

جنس شیرپرکن پکیج چیست؟

شیر پرکن‌ها به طور معمول دارای قطعات فلزی می باشد. البته برخی از اجزای آن مانند واشر یا دسته، پلاستیکی هستند.

شباهت و تفاوت شیرپرکن پکیج ایران رادیاتور با سایر پکیج ها

درست است که شیرپرکن ها کار مشابهی انجام می دهند اما پکیج ها در بازار انواع مختلفی دارند. تنوع در  پکیج ها سبب شده تا برخی قطعات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. به طور مثال ممکن است شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور و بوتان بسیار شبیه به هم باشند اما به درستی عمل نکند. به همین دلیل بهتر است قطعات پکیج از جمله شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور را با کمک تکنسین ماهر ایران رادیاتور تعویض نمایید.

چگونه از خراب شدن شیرپرکن پکیج جلوگیری کنیم؟

فرقی نمی کند که از کدام نوع پکیج ایران رادیاتور استفاده می کنید. در هر صورت برای جلوگیری از خراب شدن شیر پرکن و عدم رسوب کردن آن بهتر است از رسوب گیر آب در ورودی پکیج استفاده کنید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *