شیرپرکن پکیج ایساتیس مدل

شیر پرکن پکیج ایساتیس

 

پکیج ها نسبت به موتورخانه خانه انرژی بسیار کمتر و بازده بالایی دارند به همین دلیل در دهه های اخیر استفاده از پکیج محبوبیت بیشتری دارد. یکی از مهمترین قطعات پکیج، شیر پرکن است. برای تنظیم فشار دستگاه باید از شیر پرکن آن استفاده کنید. برای آشنایی کامل با شیر پرکن پکیج ایساتیس این مقاله را تا انتها بخوانید.

شیرپرکن پکیج ایساتیس مدل

کاربرد شیر پرکن در پکیج چیست؟

شیرپرکن قطعه ای در پکیج است که در مسیر ورودی پکیج قرار می گیرد. شیرپرکن پکیج ایساتیس وظیفه آبگیری در هنگام راه اندازی و تنظیم فشار پکیج را برعهده دارد. عملکرد صحیح شیر پرکن بسیار حائز اهمیت است. میزان فشار رادیاتورها در حالت استاندارد بین 1 تا یک و نیم بار می باشد، در غیر این صورت احتمال سوختن پمپ وجود دارد.

بیشتر بخوانید: شیرپرکن پکیج تاچی

محل قرارگیری شیر پرکن ایساتیس

از آنجایی که عملکرد شیر پرکن پکیج اهمیت بالایی دارد باید دسترسی به ان نیز راحت باشد. در اکثر پکیج های ایساتیس شیر پر کن در زیر قرار دارد و معمولا به رنگ مشکی یا آبی می باشد.

تفاوت شیر پرکن اتومات و شیر پرکن دستی

در پکیج هایی که شیر پرکن دستی دارند، کاربر جهت تنظیم فشار بار باید آبگیری به صورت دستی انجام شود. اما در پکیج‌هایی که مجهز به شیرپرکن اتوماتیک هستند نیازی به دخالت کاربر نیست. پکیج مجهز به شیر پرکن اتوماتیک در صورت کمبود فشار یا فشار اضافی به صورت خودکار تنظیم می گردد.

 

بیشتر بخوانید: شیرپرکن پکیج بوتان

شیر پرکن دستی خوب است یا اتومات

در پکیج هایی که دارای شیرپرکن اتومات هستند تشخیص نشتی کار ساده ای نیست. به صورت کلی توصیه می شود از پکیج هایی با شیر پرکن دستی استفاده نمایید.

شیر پرکن دستی خوب است یا اتومات

اجزای شیر پرکن دستی پکیج ایساتیس

شیر پرکن در پکیج ایساتیس از قطعاتی مانند واشر، دسته، اجزای متحرک و ثابت می باشد. سالم بودن تمامی قطعات شیرپرکن برای به درستی کارکردن آن بسیار اهمیت دارد. درصورتی که شیرپرکن با مشکل مواجه شود، کارکرد پکیج نیز دچار اختلال می گردد. در صورت خراب شدن پکیج نگران نباشید، با نمایندگی تعمیر پکیج در شاهین ویلا تماس بگیرید تا تکنسین متخصص مشکل پکیج شما را در زمانی بسیار کوتاه برطرف کند.

نحوه تنظیم فشار پکیج با استفاده از شیرپرکن

برای تنظیم کردن فشار بار در پکیج شیر پرکن با چرخاندن دسته در جهت خلاف عقربه های ساعت باز و در جهت عقربه های ساعت بسته می شود. با باز و بسته کردن شیر پرکن فشار بار پکیج را بین یک تا یک و نیم تنظیم نمایید.

چگونه فشار بار پکیج را کم کنیم؟

به طور معمول فشار بار پکیج بین 1 الی 2 طبیعی است. در صورتی که بار پکیج ایساتیس بیشتر از 2 شد بهتر است آن را کم کنید. برای کم کردن بار در پکیج ایساتیس ابتدا شیرپرکن پکیج را ببندید، سپس برای تخلیه بار اضافی شیر تخلیه را باز کنید.

علائم خرابی شیرپرکن پکیج

خرابی در شیر پرکن پکیج به 2 صورت کلی رخ می دهد:
فشار بار بیشتر از 2

فشار بار کمتر از 1

چگونه شیرپرکن پکیج را تست کنیم؟

برای آنکه مطمئن شوید که شیرپرکن سالم یا معیوب است ابتدا از بسته بودن ان اطیمنان حاصل نمایید. در صورتی که شیر پر کن بسته است اما بار پکیج بالا می‌رود احتمالا شیرپر کن دچار خرابی شده است. اگر شیر پرکن بسته است اما پکیج دچار افت فشار می شود احتمالا شیر پر کن یا قسمتی از پکیج دچار نشتی شده است.

چگونه شیرپرکن پکیج ایساتیس را تعویض کنیم؟

اگر شیر پرکن پکیج شما با مشکل مواجه شده بهتر است هرچه سریعتر به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. در صورتی برای تعویض یا تعمیر شیر پر کن تخصص لازم را ندارید بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا از آسیب به سایر قطعات جلوگیری شود.

چگونه شیرپرکن پکیج ایساتیس را تعویض کنیم؟

چگونه شیر پرکن پکیج را تعمیر کنیم؟

اگر شیر پرکن پکیج ایساتیس تنها دچار رسوب گرفتگی شده و در اجزای آن خوردگی دیده نمی شود می توان از آن استفاده مجدد کرد. در صورتی که شیر پرکن دچار خوردگی شده بهتر است با خرید شیر پرکن نو و اصلی ایساتیس آن را تعویض نمایید. برای تعمیر یا تعویض شیر پکن پکیج و سایر قطعات از نمایندگی تعمیر پکیج در اندیشه کمک بگیرید.

جنس شیرپرکن پکیج چیست؟

شیر پرکن‌ها به طور معمول دارای قطعات فلزی می باشد. البته برخی از اجزای آن مانند واشر یا دسته، پلاستیکی هستند.

مرکز فرش قطعات پکیج

اگر قصد دارید برای پکیج خود شیرپرکن نو خریداری نمایید دقت کنید حتما از مراکز معتبر فروش قطعات پکیج قطعه مورد نظر را تهیه کنید.

شباهت و تفاوت شیر پرکن پکیج ایساتیس با سایر پکیج ها

درست است که شیر پرکن ها کار مشابهی انجام می دهند اما پکیج ها در بازار انواع مختلفی دارند. تنوع در  پکیج ها سبب شده تا برخی قطعات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. به طور مثال ممکن است شیر پرکن پکیج ایساتیس و ایران رادیاتور بسیار شبیه به هم باشند اما به درستی عمل نکند. به همین دلیل بهتر است قطعات پکیج از جمله شیر پرکن پکیج ایساتیس را با کمک تکنسین ماهر ایساتیس تعویض نمایید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تاچی در کرج

چگونه از خراب شدن شیرپرکن پکیج جلوگیری کنیم؟

فرقی نمی کند که از کدام نوع پکیج ایساتیس استفاده می کنید. در هر صورت برای جلوگیری از خراب شدن شیر پرکن و عدم رسوب کردن آن بهتر است از رسوب گیر آب در ورودی پکیج استفاده کنید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *