شیر پرکن پکیج ایمرگاس مدل

شیر پرکن پکیج ایمرگاس

شیر پرکن پکیج ایمرگاس

شیرپرکن یکی از مهمترین قطعه هایی که در پکیج به کار رفته است. با استفاده از شیر پرکن می توان فشار بار پکیج را کم یا زیاد کرد و از انواع خطا پکیج ایمرگاس جلوگیری کرد. برای آشنایی بیشتر با قابلیت ها، تعمیر، تست و نحوه کار کرد شیر پرکن پکیج ایمرگاس این مقاله را تا انتها بخوانید.

شیر پرکن پکیج ایمرگاس مدل

کاربرد شیر پرکن در پکیج چیست؟

شیر پرکن قطعه ای در پکیج است که در مسیر ورودی پکیج قرار می گیرد. شیر پرکن پکیج ایمرگاس وظیفه آبگیری در هنگام راه اندازی و تنظیم فشار پکیج را برعهده دارد. عملکرد صحیح شیر پرکن بسیار حائز اهمیت است. میزان فشار در رادیاتورها در حالت استاندارد بین 1 تا یک و نیم بار می باشد، در غیر این صورت احتمال سوختن پمپ وجود دارد.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج تاچی

محل قرارگیری شیر پرکن ایمرگاس

از آنجایی که عملکرد شیر پرکن پکیج اهمیت بالایی دارد باید دسترسی به ان نیز راحت باشد. در اکثر پکیج های ایمرگاس شیر پر کن در زیر قرار دارد و معمولا به رنگ مشکی یا آبی می باشد.

تفاوت شیر پرکن اتومات و شیر پرکن دستی

در پکیج هایی که شیر پرکن دستی دارند، کاربر جهت تنظیم فشار بار باید آبگیری به صورت دستی انجام شود. اما در پکیج‌هایی که مجهز به شیر پرکن اتوماتیک هستند نیازی به دخالت کاربر نیست. پکیج مجهز به شیر پرکن اتوماتیک در صورت کمبود فشار یا فشار اضافی به صورت خودکار تنظیم می گردد.

شیر پرکن دستی خوب است یا اتومات

در پکیج هایی که دارای شیر پرکن اتومات هستند تشخیص نشتی کار ساده ای نیست. به صورت کلی توصیه می شود از پکیج هایی با شیر پرکن دستی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر پکیج در حصارک- تعمیرات پکیج زیر نمایندگی پکیج با تعمیرکار حرفه ای پکیج

اجزای شیر پرکن دستی پکیج ایمرگاس

شیر پرکن پکیج ایمرگاس از قطعاتی مانند واشر، دسته، اجزای متحرک و ثابت می باشد. سالم بودن تمامی قطعات شیر پرکن برای به درستی کارکردن آن بسیار اهمیت دارد. درصورتی که شیر پرکن با مشکل مواجه شود، کارکرد پکیج نیز دچار اختلال می گردد.

نحوه تنظیم فشار پکیج با استفاده از شیر پرکن

برای تنظیم کردن فشار بار در پکیج شیر پرکن با چرخاندن دسته در جهت خلاف عقربه های ساعت باز و در جهت عقربه های ساعت بسته می شود. با باز و بسته کردن شیر پرکن فشار بار پکیج را بین یک تا یک و نیم تنظیم نمایید.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

چگونه فشار بار پکیج را کم کنیم؟

به طور معمول فشار بار پکیج بین 1 الی 2 طبیعی است. در صورتی که بار پکیج ایمرگاس بیشتر از 2 شد بهتر است آن را کم کنید. برای کم کردن بار در پکیج ایمرگاس ابتدا شیر پرکن پکیج را ببندید، سپس برای تخلیه بار اضافی شیر تخلیه را باز کنید.

علائم خرابی شیر پرکن پکیج

خرابی در شیر پرکن پکیج به 2 صورت کلی رخ می دهد:
فشار بار بیشتر از 2

فشار بار کمتر از 1

چگونه شیر پرکن پکیج را تست کنیم؟

برای آنکه مطمئن شوید که شیرپرکن سالم یا معیوب است ابتدا از بسته بودن ان اطیمنان حاصل نمایید. در صورتی که شیر پر کن بسته است اما بار پکیج بالا می‌رود احتمالا شیرپر کن دچار خرابی شده است. اگر شیر پرکن بسته است اما پکیج دچار افت فشار می شود احتمالا شیر پر کن یا قسمتی از پکیج دچار نشتی شده است.

چگونه شیرپرکن پکیج ایمرگاس را تعویض کنیم؟

اگر شیر پرکن پکیج شما با مشکل مواجه شده بهتر است هرچه سریعتر به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. در صورتی برای تعویض یا تعمیر شیر پر کن تخصص لازم را ندارید بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا از آسیب به سایر قطعات جلوگیری شود.

در خواست تعمیر کار پکیج: تعمیر پکیج در شهریار -نمایندگی تعمیر پکیج در شهریار -نصاب و تعمیرکار پکیج

چگونه شیر پرکن پکیج را تعمیر کنیم؟

اگر شیرپرکن پکیج ایمرگاس تنها دچار رسوب گرفتگی شده و در اجزای آن خوردگی دیده نمی شود می توان از آن استفاده مجدد کرد. در صورتی که شیر پرکن دچار خوردگی شده بهتر است با خرید شیر پرکن نو و اصلی ایمرگاس آن را تعویض نمایید.

جنس شیر پرکن پکیج چیست؟

شیر پرکن‌ها به طور معمول دارای قطعات فلزی می باشد. البته برخی از اجزای آن مانند واشر یا دسته، پلاستیکی هستند.

مرکز فرش قطعات پکیج

اگر قصد دارید برای پکیج خود شیر پرکن نو خریداری نمایید دقت فرمایید حتما از مراکز معتبر فروش قطعات پکیج ایمرگاس قطعه مورد نظر را تهیه کنید. قطعه های تقلبی طول عمر کمی دارند و حتی ممکن است به پکیج شما آسیب وارد کنند.

شباهت و تفاوت شیرپرکن پکیج ایمرگاس با سایر پکیج ها

درست است که شیر پرکن ها کار مشابهی انجام می دهند اما پکیج ها در بازار انواع مختلفی دارند. تنوع در  پکیج ها سبب شده تا برخی قطعات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. به طور مثال ممکن است شیرپرکن پکیج ایمرگاس و شیر پرکن پکیج بوتان بسیار شبیه به هم باشند اما به درستی عمل نکند. به همین دلیل بهتر است قطعات پکیج از جمله شیر پرکن پکیج ایمرگاس را با کمک تکنسین ماهر پکیج ایمرگاس تعویض نمایید.

چگونه از خراب شدن شیر پرکن پکیج جلوگیری کنیم؟

فرقی نمی کند که از کدام نوع پکیج ایمرگاس استفاده می کنید. در هر صورت برای جلوگیری از خراب شدن شیر پرکن و عدم رسوب کردن آن بهتر است از رسوب گیر آب در ورودی پکیج استفاده کنید.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *