شیر پرکن پکیج وایلانت مدل

شیر پرکن پکیج وایلانت

شیر پرکن پکیج وایلانت

شیر پرکن های دستی و اتوماتیک در پکیج ها نقش مهمی دارند. پکیج وایلانت یکی از پرطرفدارترین برندهای موجود در بازار ایران است. شیر پرکن جز قطعات اصلی پکیج محسوب می شود که در صورتی خرابی، عملکرد دستگاه با اختلال روبه رو می شود. شاید شما هم با افت بار پکیج یا ارور پکیج مواجه شده اید که برای برطرف کردن ارور پکیج کلافه شده باشید. شما با خواندن ادامه این مقاله که در رابطه با شیر پرکن پکیج وایلانت است می توانید پکیج خود را عیب یابی و تنظیم نمایید.

شیر پرکن پکیج وایلانت مدل

بیشتر بخوانید: نمایندگی تاچی در کرج

کاربرد شیر پرکن در پکیج چیست؟

شیر پرکن قطعه ای در پکیج است که در مسیر ورودی پکیج قرار می گیرد. شیر پرکن پکیج وایلانت وظیفه آبگیری در هنگام راه اندازی و تنظیم فشار پکیج را برعهده دارد. عملکرد صحیح شیر پرکن بسیار حائز اهمیت است. میزان فشار در رادیاتورها در حالت استاندارد بین 1 تا یک و نیم بار می باشد، در غیر این صورت احتمال سوختن پمپ وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: شیر پرکن پکیج تاچی

محل قرارگیری شیر پرکن وایلانت

از آنجایی که عملکرد شیر پرکن پکیج اهمیت بالایی دارد باید دسترسی به ان نیز راحت باشد. در اکثر پکیج های وایلانت شیر پر کن در زیر قرار دارد و معمولا به رنگ مشکی یا آبی می باشد.

تفاوت شیر پرکن اتومات و شیر پرکن دستی

در پکیج هایی که شیر پرکن دستی دارند، کاربر جهت تنظیم فشار بار باید آبگیری به صورت دستی انجام شود. اما در پکیج‌هایی که مجهز به شیر پرکن اتوماتیک هستند نیازی به دخالت کاربر نیست. پکیج مجهز به شیر پرکن اتوماتیک در صورت کمبود فشار یا فشار اضافی به صورت خودکار تنظیم می گردد.

بیشتر بخوانید: تعمیر پکیج در گلشهر کرج

شیر پرکن دستی خوب است یا اتومات

در پکیج هایی که دارای شیر پرکن اتومات هستند تشخیص نشتی کار ساده ای نیست. به صورت کلی توصیه می شود از پکیج هایی با شیر پرکن دستی استفاده نمایید.

اجزای شیر پرکن دستی پکیج وایلانت

شیر پرکن در پکیج وایلانت از قطعاتی مانند واشر، دسته، اجزای متحرک و ثابت می باشد. سالم بودن تمامی قطعات شیر پرکن برای به درستی کارکردن آن بسیار اهمیت دارد. درصورتی که شیر پرکن با مشکل مواجه شود، کارکرد پکیج نیز دچار اختلال می گردد.

مقاله پیشنهادی: علت بوق زدن پکیج تاچی

نحوه تنظیم فشار پکیج با استفاده از شیر پرکن

برای تنظیم کردن فشار بار در پکیج شیر پرکن با چرخاندن دسته در جهت خلاف عقربه های ساعت باز و در جهت عقربه های ساعت بسته می شود. با باز و بسته کردن شیر پرکن فشار بار پکیج را بین یک تا یک و نیم تنظیم نمایید.

چگونه فشار بار پکیج را کم کنیم؟

به طور معمول فشار بار پکیج بین 1 الی 2 طبیعی است. در صورتی که بار پکیج وایلانت بیشتر از 2 شد بهتر است آن را کم کنید. برای کم کردن بار در پکیج وایلانت ابتدا شیر پرکن پکیج را ببندید، سپس برای تخلیه بار اضافی شیر تخلیه را باز کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی پکیج در کیانمهر-تعمیرکار پکیج در کیانمهر -نصاب

علائم خرابی شیر پرکن پکیج

خرابی در شیر پرکن پکیج به 2 صورت کلی رخ می دهد:
فشار بار بیشتر از 2

فشار بار کمتر از 1

بیشتر بخوانید: تعمیر پکیج در مهرشر *نمایندگی پکیج مهرشهر کرج-تعمیرکار پکیج مهرشهر -نصاب

چگونه شیر پرکن پکیج را تست کنیم؟

برای آنکه مطمئن شوید که شیرپرکن سالم یا معیوب است ابتدا از بسته بودن ان اطیمنان حاصل نمایید. در صورتی که شیر پر کن بسته است اما بار پکیج بالا می‌رود احتمالا شیرپر کن دچار خرابی شده است. اگر شیر پرکن بسته است اما پکیج دچار افت فشار می شود احتمالا شیر پر کن یا قسمتی از پکیج دچار نشتی شده است.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج تاچی

چگونه شیر پرکن پکیج وایلانت را تعویض کنیم؟

اگر شیر پرکن پکیج شما با مشکل مواجه شده بهتر است هرچه سریعتر به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. در صورتی برای تعویض یا تعمیر شیر پر کن تخصص لازم را ندارید بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا از آسیب به سایر قطعات جلوگیری شود.

مقاله پیشنهادی: شیر پرکن پکیج بوتان

چگونه شیر پرکن پکیج را تعمیر کنیم؟

اگر شیرپرکن پکیج وایلانت تنها دچار رسوب گرفتگی شده و در اجزای آن خوردگی دیده نمی شود می توان از آن استفاده مجدد کرد. در صورتی که شیر پرکن دچار خوردگی شده بهتر است با خرید شیر پرکن نو و اصلی وایلانت آن را تعویض نمایید.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج ایساتیس

جنس شیر پرکن پکیج چیست؟

شیر پرکن‌ها به طور معمول دارای قطعات فلزی می باشد. البته برخی از اجزای آن مانند واشر یا دسته، پلاستیکی هستند.

مرکز فرش قطعات پکیج

اگر قصد دارید برای پکیج خود شیر پرکن نو خریداری نمایید دقت فرمایید حتما از مراکز معتبر فروش قطعات پکیج وایلانت قطعه مورد نظر را تهیه کنید. قطعه های تقلبی طول عمر کمی دارند و حتی ممکن است به پکیج شما آسیب وارد کنند اما قطعات اصلی پکیج باعث می شوند دستگاه شما بدون مشکل کار کند.

 

شباهت و تفاوت شیر پرکن پکیج وایلانت با سایر پکیج ها

درست است که شیر پرکن ها کار مشابهی انجام می دهند اما پکیج ها در بازار انواع مختلفی دارند. تنوع در  پکیج ها سبب شده تا برخی قطعات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. به طور مثال ممکن است شیر پرکن پکیج وایلانت و شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور بسیار شبیه به هم باشند اما به درستی عمل نکند. به همین دلیل بهتر است قطعات پکیج از جمله شیر پرکن پکیج وایلانت را با کمک تکنسین ماهر پکیج وایلانت تعویض نمایید.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج آریستون

چگونه از خراب شدن شیر پرکن پکیج جلوگیری کنیم؟

فرقی نمی کند که از کدام نوع پکیج وایلانت استفاده می کنید. در هر صورت برای جلوگیری از خراب شدن شیر پرکن و عدم رسوب کردن آن بهتر است از رسوب گیر آب در ورودی پکیج استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: شیر پرکن پکیج بوش

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *