علت بوق زدن پکیج تاچی

بوق زدن و ارور در پکیج تاچی می تواند علت های متفاوتی داشته باشد. در این مقاله نکاتی مهم جمع آوری شده که با آن می توانید مشکلات پکیج خود را برطرف نمایید. پکیج های تاچی مدل های مختلفی دارند؛ در صورتی که شما نیز از پکیج تاچی استفاده می کنید برای اطلاع دقیق از معنی تمامی ارورهای پکیج، همچنین علت بوق زدن پکیج تاچی و نحوه برطرف کردن ارورهای پکیج این مقاله را تا انتها بخوانید.

علت بوق زدن پکیج تاچی مدل

بیشتر بخوانید: کد خطا پکیج تاچی

صداهای پکیج

پکیج تاچی یا هر نوع دیگری از پکیج ها در هنگام کار کردن ممکن است صداهایی از خود تولید کنند. در بیشتر مواقع این صداها طبیعی بوده و بر اثر کارکرد دستگاه و سایر قطعات آن است. توجه داشته باشید که صدای کار کرد طبیعی پکیج هرگز آزار دهنده و حتی گاها نیز شنیده نخواهد شد. شنیده شدن صدای زیاد از پکیج می تواند نشانه خراب شدن قطعات پکیج باشد؛ برای جلوگیری از خرابی بیشتر بهتر است هرچه زودتر مشکل برطرف گردد.

چرا پکیج تاچی بوق می زند؟

عوامل زیادی سبب بوق زدن پکیج تاچی می شود. دلایل آژیر زدن پکیج تاچی را می توان به صورت زیر بیان کرد:

– یکی از شایع ترین علت های بوق زدن پکیج ایجاد رسوب در مبدل اصلی پکیج

– خرابی برد پکیج یکی دیگر از مهم ترین دلایل شنیده شدن بوق و ارور از پکیج تاچی

– وجود هوا در لوله های پکیج

– خرابی فن داخلی پکیج

– لوله کشی نامناسب

– نوسانات دمایی

در ادامه با نحوه برطرف کردن هرکدام از این مشکلات پکیج بیشتر آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر پکیج در اندیشه

برد پکیج تاچی

مهم ترین قطعه ای که در دستگاه قرار دارد، برد اصلی پکیج تاچی می باشد. برد وظیفه دارد تمامی اطلاعاتی که از سنسورهای پکیج مانند سنسور حرارتی NTC دریافت می کند را آنالیز کرده و دستورات لازم را ارسال کند. در صورتی که در کارکرد برد اختلالی ایجاد شود دستگاه بوق زده و ارور می دهد.

تعمیر برد پکیج تاچی

برد پکیج از ریز قطعات الکترونیکی زیادی تشکیل شده، ایراد در هرکدام از آن ها کارکرد برد را دچار اختلال می کند. اگر برد قابل تعمیر باشد، تعمیر برد پکیج تاچی فقط باید توسط شرکت تاچی انجام گردد. البته افرادی نیز هستند که خود را تعمیرکار برد معرفی می کنند، توجه داشته باشید که تعمیر برد توسط افراد ناشی می تواند تبعات و خرابی های بیشتری به بار آورد. گزارش هایی از آتش سوزی پکیج هر ساله در رسانه ها منعکس می شود که بر اثر تعمیر ناشیانه برد توسط افراد غیر مجاز است.

بیشتر بخوانید: ارور 00 پکیج تاچی

قیمت برد پکیج تاچی

پکیج های تاچی مدل های گوناگونی دارند، همین امر سبب شده که قیمت یا قطعات آن ها نیز متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت برد پکیج تاچی تمامی مدل ها می توانید با نمایندگی پکیج تاچی در کرج تماس بگیرید.

بوق زدن پکیج تاچی به علت رسوب در مدار

یکی از دلایل اصلی جیغ زدن پکیج تاچی ایجاد رسوب در مدار و مبدل اصلی پکیج است. املاح و ناخالصی های زیادی در آب وجود دارند که به تدریج سبب رسوب گرفتن مدار و مبدل می گردد. رسوب سبب اختلال در ورودی و خروجی آب می شود. کم شدن فشار آب و گرفتگی مبدل سبب شنیده شدن صداهای بلند، بوق و ایجاد ارور می گردد. برای جلوگیری از خراب شدن مبدل پکیج بهتر است در زمان مناسب پکیج را سرویس کنید.

 

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *